Home / ביטוח / משקיעים בהשוואה וחוסכים בעלויות הביטוח

משקיעים בהשוואה וחוסכים בעלויות הביטוח

הוצאות על רכב הן לא דבר זול. לא כשמדובר בהוצאות שוטפות כמו למשל דלק, לא כשמדובר בהוצאות בלתי צפויות כמו למשל טיפולים, החלפת רכיבים וכדומה, וגם לא כשמדובר בהוצאות קבועות, כאלה שיש לבצע פעם בשנה, כמו למשל טסט, אגרה או ביטוח.

יש מקרים בהם אנחנו יכולים לחסוך בעלויות, אם רק נשתמש בכלים שעומדים לרשותנו. דוגמא טובה לכך הן השוואות בתחום של ביטוח רכב. אומנם מדובר בהוצאה שנהוג לבצע פעם בשנה, אך היא משמעותית מבחינה כלכלית ומעבר לכך, יש לה גם משמעות על היכולת שלנו להשתמש ברכב בצורה בטוחה ולישון בשקט, בידיעה שאם חס וחלילה יקרה לרכב או לנו משהו, אנחנו מבוטחים.

כפי שאנחנו יודעים, פוליסות ביטוח רכב מתייחסות לשלושה חלקים. חלק אחד הוא ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לעשות, זאת בשביל להגן על גורמים שעלולים להיפגע על ידנו ואינם מבוטחים. חלק שני מתייחס לביטוח מקיף שמתייחס להיבטים של חבלות, פגיעות, גניבות או כל דבר אחר שנגרם לרכב עצמו, חלק שלישי מתייחס לביטוח צד ג', שמתייחס לתביעות של נהגים שנפגעו מאיתנו ומבקשים לתבוע אותנו.

ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, מהווים משקל משמעותי בהוצאות שלנו על פוליסת ביטוח ולהבדיל מביטוח חובה שהמחיר שלנו קבוע באופן יחסי, הרי שבמקרים של השניים הראשונים, אנחנו יכולים להשוות בין החברות השונות ולהחליט איזו פוליסה יותר משתלמת עבורנו. ההשוואה יכולה לחסוך לנו הרבה מאוד כסף.

מדוע חשוב להשוות מחירים

תתארו לעצמכם שאתם רוכשים פוליסה ביטוח רכב, כולל ביטוח צד ג' וביטוח מקיף בעלויות מסוימות. אנחנו עלולים לחשוב שזה המחיר היחידי בשוק ועל כן אנחנו נשלם אותו. אך אחרי שרכשנו את הפוליסה, ייתכן ונגלה שיש חברות שמציעות לנו מחיר הרבה יותר ופוליסות בתנאים יותר טובים.

כך יצא, בגלל שלא השקענו בתהליך ההשוואה לפני, שפספסנו אפשרות גם לחסוך בעלויות וגם ליהנות מפוליסה הרבה יותר משתלמת עבורנו. צריך לומר עוד משהו, לעיתים ההשוואה תאפשר לנו לקבל גם מחירים טובים יותר מהחברה איתה אנחנו עובדים, כלומר זה יעזור לנו להתמקח על מחיר וכן על התנאים.

השוואת מחירים על פוליסות ביטוח היא דבר מאוד נפוץ, בוודאי היום כשעומדים לרשותנו כל הכלים והאפשרויות לבצע זאת, בקליק אחד, מבלי שאנחנו נצטרך לפנות לסוכנים או לאנשי המכירות בשביל לקבל את המידע. למעשה, החברות בכלל לא יודעות שאנחנו מבצעים השוואת מחירים, הכל נעשה על ידנו במחשב או בסלולר, ובהמשך אנחנו נוכל לפנות לכל חברה בשביל לקבל את ההצעה ולראות האם היא באמת משתלמת לנו.

כיצד עושים השוואת מחירים בצורה נכונה

בשביל לבצע השוואת מחירים בתחום הביטוח אנחנו צריכים שלושה דברים. ידע, מאגר נתונים, ואפיון נכון.

מבחינת הידע, הרי שעלינו להבין מה זה בדיוק פוליסת ביטוח לרכב, מה ההבדל בין הפוליסות השונות, מה אומר כל מושג ומושג, מה המשמעות של הפוליסה ועוד. כל פרט כזה יכול לעזור לנו להבין טוב יותר, מה החברות מציעות, מדוע משתלם לנו לרכוש פוליסה מסוימת ולא פוליסה אחרת.

מבחינת מאגר נתונים, הרי שאנחנו צריכים למצוא כלים דרכם אפשר לבצע השוואת מחירים. נניח, כלים שיאפשרו לנו להשוות בין הצעות שונות, בין פוליסות שמוצעות בשוק ועוד. המאגר והמנגנון דרכו מייצרים את ההשוואה, צריכים להיות מאוד פשוטים, נוחים, הם צריכים להיות קלים להבנה וכמובן לייצר תוצאה אמינה ואיכותית.

כשאנחנו מדברים על אפיון, הרי שכל בעל רכב צריך לאפיין בצורה נכונה את מה שהוא זקוק לו, את מה שהוא מחפש בפוליסת ביטוח. יש בעלי רכב שיחפשו מסלול רגיל ואחרים יחפשו מסלול ספציפי שמתאים עבורם. כל בעל רכב צריך לדעת איזו פוליסה יכולה להתאים לו. רק בצורה כזו, הוא יוכל לבחור בסופו של דבר את הפוליסה הרלוונטית עבורו, וכן לחסוך בעלויות ולמקסם אותן בצורה אופטימאלית.

מדוע משתלם לעשות השוואת מחירים

אם אנחנו מקבלים הצעות מחברות ביטוח שונות, כל הצעה עומדת בפני עצמה, אנחנו לא יודעים מה חברות אחרות מציעות, ונקודת המוצא היא שהחברה תציע לנו את ההצעה הטובה ביותר עבורנו, מבחינתה. כלומר הצעה שאנחנו יכולים ליהנות ממנה והיא תוכל להרוויח אם נרכוש את הפוליסה דרכה.

אך כשאנחנו משקיעים זמן בהשוואה בין פוליסות, אז אנחנו לומדים מה חברות אחרות מציעות לנו וכן אנחנו לומדים איזו פוליסה משתלם לנו לקנות. כך גם נלמד, האם באמת ההצעה שנקבל מחברה כזו או אחרת, היא משתלמת לנו או שמא מדובר בהצעה טובה לחברה, אך פחות טובה לנו.

חשוב לציין, היום בעידן האינטרנט, תהליך החיפוש והשוואה לא עולה כסף, הוא לוקח מעט זמן באופן יחסי. לכן, משתלם יותר לבצע את הבדיקות לפני שרוכשים פוליסה וכך אפשר לחסוך הרבה מאוד זמן, הרבה מאוד כסף, ובסופו של דבר לרכוש פוליסה שהיא מתאימה לצרכים שלנו וחוסכת לנו לא מעט כסף בטווח הארוך.

 

About nimrod

Check Also

ביטוח חיים – חובה לכל אדם

כל אדם צריך לעשות בחייו שורה של ביטוחים, אלה אמורים שאם חס וחלילה יקרה משהו, …