Home / שוק ההון

שוק ההון

שוק ההוןאנשים רבים פונים לסחור בשוק ההון, הלא הוא הבורסה מתוך רצון להגדיל את הונם. כסף יוצר עוד כסף זהו מושג שהרבה מאוד גאוני מסרח שמים לעצמם כמנטרה. המשמעות היא שאם יש לי כמות כסף מספיק גדולה, לא רק מתלווה אליה כוח בשימוש בכסף עצמו שיש לי – אלא גם הכוח להגדיל את ההכנסה באופן מהיר יותר. ככל שההון שלי נמדד בכספים גדולים יותר כך גם היכולת שלי להגדיל אותו עולה בצורה משמעותית והסטייה החדה של הגרף תעלה בצורה חדה מאוד למעלה עם כל עלייה בכמות ההון הפרטי.

לשם מה שוק ההון קיים?

שוק ההון מאפשר ללא מעט בעלי אמצעים ואפילו מבוססים בלבד לסחור בכל מיני אופנים עם הכסף שלהם במטרה ולנסות להגדיל אותו בצורה משמעותית. שוק ההון מתבסס בעיקר על רכישת מניות שונות בבורסה מתוך אמונה כי יצמחו בעתיד ויגדילו את כמות ההכנסה. המניות מושקעות עבור חברות שונות המאפשרות רכישה שלהן, אתה מצידך בוחר את כמות הכסף שתשקיע במנייה כאשר לכל מנייה ישנו מדד רכישה מינימאלי. לכל מנייה ישנו ערך וניתן לראות את עליות וירידות השערים בכל זמן נתון באמצעות אתרים המדווחים באופן חי על המצב והסטאטוסים בשוק ההון עצמו.

מלבד כל נושא המניות והאפשרויות העצומות הקיימות בו להגדלת הכספים, ישנו גם תחום אחר אשר הופך להיות יותר ויותר פופולארי בעולם ושרבים התעשרו ממנו בשל כך שהקדימו את כולנו והבינו כמה פוטנציאל יש בתחום. התחום נקרא מסחר במט"ח (מטבע חוץ) ובאמצעות כמה פעולות פשוטות שנובעות מתוך הבנה בסיסית של העניין, ניתן לסחור במטבע ולקבל את כל העמלות על כך תוך הנפקת רווחים ותשואה עצומה מכלום כמעט. כאמור, ככל שיש לנו יותר כסף התשואה ברווחים גם תגדל משמעותית כך שאם נבחר להשקיע את כספנו במט"ח ייתכן מאוד ונוכל להניב בהמשך רווחים יפים מאוד, גם אם לא כאלו שיהפכו אותנו לטייקונים.

הסיבה שישנם גם לא מעט אנשים הנמנעים מלסחור בשוק ההון הוא הפחד מכרישים שינצלו אותם על חוסר ידע בסיסי בתחום. הפחד הוא שברגע שאתה נכנס לשדרה הזו, אין יציאה ויאכלו אותך חי עם כל הכספים שלך. אין זה כך ועם מעט ידע ניתן להתקדם בצורה חכמה ובטוחה, אך חשוב שלא להפוך את שוק ההון לסוכנות ההימורים שלכם כי משם הדרך להתרסקות מהירה ביותר.

היום ניתן למצוא מגוון קורסים שיעזרו לכם להכניס עצמכם לעולם שוק ההון. תוכלו למצוא קורס שוק ההון בחיפוש בגוגל או ע"י לחיצה כאן.