Home / חדשות / רמת החייל – כשהייטק וחברה יצאו לפגישה

רמת החייל – כשהייטק וחברה יצאו לפגישה

 

יום אחד הסתובבנו אני וידיד טוב שלי במרכז ההיי טק “עתידים” ברמת החייל, בדרך לסיור נמל שרצינו. ורק כדי שתבינו, מרכז ההייטק “עתידים” הוא אזור תעשייה עבר הירקון, שמהווה מרכז לחברות הייטק שונות. כאשר רמת החייל עצמה, היא בעצם שכונה שממוקמת באזור של צפון מזרח תל אביב, מה שגרם לנו לתהות לגבי השם אותו רמת החייל קיבלה – מה הסיבה שזה השם שנתנו לאותה שכונה.

בדרך לסיור כבר התחלנו בבדיקה, על הדרך גם ביקשנו המלצה למסעדה טובה שנמצאת ברמת החייל והסביבה וקיבלנו הרבה מידע. גילנו שרמת החייל הוא שם של רמת החייל קיבלה את השם הזה בכדי להנציח את חיילי צה”ל שנלחמו במלחמת העצמאות. שנים רבות הדעות היו חלוקות בנוגע לשם שהשכונה קיבלה. לא היו בטוחים אם רמת החייל נקראת ככה על שם הבריגדה היהודית, “חטיבה יהודית לוחמת”- ראשי תיבות “ח”יל”. מחלוקת זו הסתיימה כאשר הועדת שמות של עיריית תל אביב-יפו, קבעה בעקבות בדיקה בארכיונים, כי השם הנכון של רמת החייל, הוא רמת החייל ללא גרשיים.

שכונת רמת החייל נבנתה על ידי חברת דיור למשוחררי מלחמה עבור נכי מלחמת השחרור של צה”ל בשנת 1949, ומאז בעצם התחילה להתפתח. כאשר בתחילה לא היה שום שירות בסיסי כלשהו והתושבים הם אלו שדאגו לכל שירות שלו תושבי רמת החייל נזקקו.

נכון להיום, רמת החייל שופעת במשרדי הייטק שונים ומגוונים, מרכז הייטק בשם “עתידים”, מסעדות שונות ומגוונות בסביבה, בתי קפה וחנויות שונות.

המסעדה עליה המליצו לנו היא מסעדת “פריים”, אחת מהמסעדות המובילות והידועות ברמת החייל. פריים היא מסעדת שף וסושי, המגישה במקום מנות בשר עסיסיות צלויות ומתובלות במידה הנכונה, שפע שדל דגים טריים ופירות ים וכמובן מנות סלטים טריות ומרהיבות.

בפריים ניתן למצוא גם מנות אסייתיות, פסטות, קינוחים מפתיעים ולאלו מכם שאוהבים קולנוע – מחכה לכם הפתעה!! בפריים אפשר לחגוג אירוע לפי בחירה באולם קולנוע מצויד שממוקם בה.

בנוסף לאולם הקולנוע, לתפריט המגוון, לשירות הנדיר, למנות העסקיות בשעות מסוימות ולמבחר המנות המגוונות, המסעדה גם מציעה משלוחים לאלו שרוצים. ככה שאפשר ליהנות מארוחה טעימה גם בבית שלכם מול הטלוויזיה עם האווירה שאתם רוצים בה.

רמת החייל היא אחת משכונות עבר הירקון, ואם כבר על עבר הירקון דיברנו, לסיור שלנו, בסיורי נמל תל אביב, באוסישקין 11, פארק הירקון, תל אביב- בדיוק הגענו.

יובל דנוך בנק לאומי– לסיורי נמל תל אביב יש מגוון טיולים שונים, אנחנו בחרנו ללכת על היום סיור מלא על אופניים בתל אביב. הסיור כלל ליווי והדרכה, כניסה ל3 אתרים ומוזיאונים לבחירה, שימוש באופני “טאוני” האיכותיות, אלבום תמונות וירטואלי למזכרת, שתי ארוחות עשירות וחטיפי אנרגיה לדרך. ורק כדי שתבינו יותר איך כל השבע שעות פעילות האלה הולכות, או יותר נכון “רוכבות” נפרט יותר. את הסיור התחלנו בארוחת בוקר בבית קפה איכותי ויפה, משם יצאנו לסיור אופניים מודרך שכלל ביקור באתרים וכניסה לשלושה מוזיאונים שנבחרו לאחר חשיבה מרובה. משם המשכנו את הסיור לעבר משפך הירקון לנמל תל אביב, טיילת תל אביב יפו, ועוד מקומות נוספים – סוזן דלל, מתחם התחנה, שדרות רוטשילד, נווה צדק והסביבה, העיר הלבנה, כיכר הבימה, כיכר רבין, טיילת רידינג ואולי עוד כמה מקומות. את הסיור עצמו סיימנו בבית קפה לארוחת ערב, צהריים מאוחרת. הארוחה הייתה כל כך טעימה, האווירה נינוחה ומרגיעה. יום שלם של פעילות צרופה, ויותר חשוב מזה- של כיף והנאה. הרבה זמן שלא נהנינו ככה. ממליצה לכם לצאת לאחד הסיורים שסיורי נמל תל אביב מציעים- הם טובים!!

 

About nimrod

Check Also

אייקופונים- יתרונות המסחר האינטרנטי

  כיום שאנחנו נמצאים במאה ה-21, כיום אחד הדברים שחוסכים למשקי בית בישראל מאות שקלים …