Home / כלכלה / מדריך למשקיע: 5 אפיקי השקעה עיקריים של נדל”ן בארה”ב

מדריך למשקיע: 5 אפיקי השקעה עיקריים של נדל”ן בארה”ב

אתה רוצה ליהנות מהאפשרות להשקיע בנדל”ן בארה”ב אבל חושש ותוהה האם זו השקעה בטוחה ומניבה? כדי שתוכל ליהנות מההיצע ומהגנה מושלמת מפני מלכודות והפסדים, עליך לנהוג בחוכמה: הכר את אפיקי ההשקעה, בחר את האפיק האידאלי עבורך והיעזר ברשת חברתית להשקעות נדל”ן בארה”ב. לפניך שני שלבים בדרך לתשואה הבטוחה והמושלמת בחמישה אפיקי השקעה עיקריים.

שלב א’: שיעורי בית – הכר את האפשרויות

השלב הראשון שיבטיח השקעה מניבה ובטוחה בנדל”ן בארה”ב כולל השלמת שיעורי בית הכוללים את הכרת שוק הנדל”ן האמריקאי ואפשרויות ההשקעה הקיימות בו, על יתרונותיהן ועל חסרונותיהן.

קניית נכס במסגרת קבוצת רכישה

יתרונות האפיק הם סכום השקעה נמוך יותר, חסכון בעלויות ושימוש בשירותי חברת ניהול המנהלת את הנכס, וחוסכת לך ריצות וכאב ראש. חסרונותיו הם סיכון גבוה יותר, תלות במשקיעים הנוספים ותלות בחברת הניהול שדורשת תשלום קבוע גבוה. בנוסף, ישנה הגבלה על אפשרויות הרכישה: בארה”ב קבוצת משקיעים יכולה לרכוש רק נדל”ן מסוג אחד – נכס המכונה Multi Family, כאשר למשקיע אין בעלות על דירה מסוימת, אלא אם המשקיעים יפתחו חברה בע”מ.

השקעה בנכס שעוקל

אם אתה מחפש השקעות נדלניות מניבות, אתה ודאי מחפש “מציאות” אצל כונסי נכסים. יש עקרון דומה ודרך פעולה זהה בארה”ב: ניתן להשקיע בנכס נדלני שעוקל בשל אי עמידה של בעליו בתשלומי המשכנתא, לשפצו, לשבחו ולמכרו ברווח. יתרונות אפיק ההשקעה הזה הם מחיר הנכס, שהוא זול ממחיר השוק ושהוא חוסך עלויות ניהול, תפעול ואחזקה. חסרונותיו הם העובדה שלרוב יידרש שיפוץ מסיבי לנכס לשם השמשת הנכס ושהוא מספק תשואה חד פעמית, אם כי בטווח הקצר ובאופן מידי.

רכישת בית פרטי בארה”ב והשכרתו

יתרונותיו של פתרון זה רבים: קל למצוא שוכרים משום שאמריקאים רבים חיים כעת בשכירות על רקע משבר הנדל”ן, והתשואה יציבה ובטוחה לאורך זמן. בנוסף, הבנק האמריקאי מעדיף צמודי קרקע ומעניק משכנתא בקלות לרוכשי נכסים מסוג זה. גם הדיירים האמריקאים מעדיפים צמודי קרקע, כך שהביקוש עובד לטובתך. זאת ועוד, אין שותפים לבעלות על הנכס ואין הוצאות על חברת ניהול. החיסרון הוא אחד בלבד: המחיר הגבוה.

רכישת דירת CONDO בקומפלקס מגורים

יתרונות אפיק ההשקעה הזה הוא המחיר הזול וניהול הנכס על ידי חברה, שמשמעותו פחות ריצות עבורך. חסרונותיו הם הקושי לקבל משכנתא, ההוצאות על חברת הניהול, איטיות עליית ערך הנכס והעובדה שאין לך בעלות על הקרקע אלא רק על הדירה.

השקעה בנדל”ן מסחרי

אפיק זה מאפשר לך לרכוש משרד, חנות, מבנה ציבור וכדומה. יתרונותיו הם דמי שכירות גבוהים המניבים תשואה גבוהה יותר, מה גם שכאשר השוכר הוא גורם ציבורי, השכירות נטולת סיכונים. החיסרון הבולט הוא מחיר הנכס, שיהיה גבוה יותר.

שלב ב’ – הכירו את הסכנות ונקטו אמצעי זהירות

השלב השני בדרך להשקעה יעילה ובטוחה בנדל”ן בארה”ב כולל הסתייעות באנשי מקצוע. כך, למשל, תוכל ליהנות מהשקעות נדל”ן בארה”ב עם חברת iintoo, חברה המהווה רשת משקיעים חברתית שנציגיה יוכלו ללוות אותך בבטחה בדרך להגשמת המטרה הרצויה. חברה זו או כל חברת השקעות אחרת בעלת מוניטין מכובד וניסיון רב תוכל לתת לך מידע נחוץ, לסייע בבחירת אפיקי ההשקעה האידאליים עבורך, לייעץ לך בדבר התנהלותך הרצויה, לבחון את ההשקעות היטב, לפקח ולדווח על ההתרחשויות וכל זאת תחת שקיפות מלאה. רק התנהלות זו תבטיח לך השקעה נכונה ובטוחה שמניבה רווח כספי בלתי מבוטל.

About nimrod

Check Also

תקנות רישוי עסקים

ההיסטוריה של תקנות רישוי עסקים

אם ניסיתם להבין איך תוכלו לקבל רישיון עסק והתבלבלתם, יש לכך סיבה טובה! כאן נסביר …