Home / חיסכון / הכוונה פנסיונית – סוף מעשה במחשבה תחילה

הכוונה פנסיונית – סוף מעשה במחשבה תחילה

אז נכון שעכשיו אתם צעירים, חזקים ויפים, אבל, למרות כל הקידמה והחדשנות, את מחוגי הזמן לא ניתן לעצור ולפני שתשימו לב כבר יחלפו השנים וימי הפנסיה הגשומים יגיעו לבקר בחייכם. אף פעם לא מוקדם מדי לחסוך לפנסיה ולרקום מעכשיו את המטריה שתגן עליכם בימים הגשומים שעתידים להגיע. משהמחוקק נתן דעתו לחשיבות העניין וקבע נחרצות שכל אזרח ישראלי – שכיר או עצמאי – מחוייב לחסוך לפנסיה, גם אתם נדרשים סוף סוף לתת את הדעת לביטחון ולחוסן העתידיים שלכם. הגיע הזמן לחסוך לפנסיה ולדאוג לעתיד – וכדי לעשות זאת בדרך נכונה ויעילה כדאי לכם להיעזר בסוכן פנסיוני.

העובדות מלמדות – נחוץ סוכן פנסיוני

אז הנה לפניכם מספר עובדות: האחת, אתם חייבים על פי חוק לחסוך לפנסיה; השנייה, אין לכם מושג מה זה אומר ואיפה להתחיל; והשלישית, יש כל כך הרבה אפשרויות לחסכון פנסיוני, כל כך הרבה מושגים סתומים ולא ברורים, ערב רב של נתונים ומידעים ואין סוף שאלות ללא תשובות. אז מה עושים? התשובה היא – סוכן פנסיוני.

מה זה סוכן פנסיוני?

סוכן פנסיוני הוא בעל מקצוע שעבר הכשרה המאפשרת לו להעניק לך ייעוץ לגבי מטריית החיסכון וההשקעה הפנסיוניים שלך. סוכן פנסיוני ייעץ לך היכן להשקיע וכיצד לחסוך לפנסיה שתבטיח את עתידך וחוסנך הכלכלי שיהוו עבורך מקלט בטוח לכשיגיעו ימי הפורענות. כספי פנסיה נחסכים במהלך חייך השוטפים (אתה מפריש מהכנסותיך סכום כלשהו לאמצעי חיסכון נבחרים) והם ייפרעו וישמשו אותך במקרה של פרישה לגמלאות, במקרה של מחלה שתגרור אובדן כושר עבודה ו/או במקרה של (חלילה) פטירתך.

למה צריך סוכן פנסיוני?

רבים טועים לחשוב שכיום, בעידן המידע החופשי והזמין אפשר “ללמוד את התחום”, להחליט לבד לגבי הפנסיה ולבחור לבד איפה להשקיע ואיך. אחרים בוחרים לקבל ייעוץ פנסיוני מגורם בבנק או בחברת השקעות. ובכן, רבותיי, שתי הפעולות הללו שגויות ולא מומלצות: המידע הרב באינטרנט רק מבלבל ואיננו מדויק, העצות שחבריך שאינם מקצועיים בתחום רק יזיקו לך, פתרון שטוב למשקיע אחד לווא דווקא יעיל למשקיע אחר (יש חשיבות להתאמת פתרון פנסיוני אישי מותאם למשקיע), והסוכן הפנסיוני של הבנק איננו אובייקטיבי. המסקנה: אסור לך לוותר על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי שהינו שירות נחוץ במיוחד בשל העובדות הבאות:

בגלל חשיבותה של הפנסיה

אולי בשלב זה של חייכם אתם עדיין לא מבינים את חשיבותו של ביטוח פנסיוני. זה די טבעי – במוח האנושי ישנו מנגנון המונע מאיתנו להתרכז בעתיד וברובנו פועל מערך תודעתי שלם הגורם לנו להתרכז בהווה ולפטור כל היסוס לגבי המחר בתחושה ש”הכל יהיה בסדר”. הדחקה והתרכזות בהווה הן מצוינות במקרים מסויימים, אך בהקשר של בטחון ואופק כלכלי, משמען הוא לא פחות מאסון. כל אותם קשישים חסרי כל ופנסיונרים שמתדפקים על דלתות המוסד לביטוח לאומי, מתקשים לסיים את החודש ולממן את רכישת התרופות הנחוצות, הם אנשים שלא הבינו שהעתיד כבר כאן. אל תחזרו על הטעויות שלכה ושננו לעצמכם את המנטרה שתמיד נכונה: “אם אין אני לי מי לי” – מסר שבהקשר של פנסיה נכון שבעתיים; שהרי אם לא תחסכו היום, אם לא תחשבו על מחר ואם לא תנצלו את חוסנכם ובריאותכם ואת יכולתכם הנוכחית להתפרנס לא תוכלו להתמודד עם מה שעוד יגיע.  בשל החשיבות של הפנסיה כאמצעי לביטחון וחוסן כלכליים עתיידים חשוב לא רק לחסוך לפנסיה אלא חשוב לבחור בחיסכון פנסיה אידאלי עבורכם – מה שתוכלו לעשות רק בעזרת סוכן פנסיוני.

בשל חלון ההזדמנויות המוגבל

אתם אולי חושבים שהפנסיה עוד רחוקה ויש לכם זמן אבל אתם טועים. חיסכון לפנסיה הינו יעיל ורווחי יותר כשמתחילים לחסוך בגיל צעיר וכלל שתקדימו כך ייטב. נצלו את הזמן המוגבל ופנוי לייעוץ פנסיוני כבר עכשיו.

בשל המקצועיות הנדרשת

תחום הפנסיה הוא תחום מורכב מאד המערב סוגיות משפטיות וכלכליות סבוכות. שאלות של מיסוי ודיני עבודה הנמסכות בשאלות של כדאיות כלכלית, רווי הון והשקעות וכל זה מתערבב עם ערב רב של מושגים רבים שאינם ברורים למי שלא למד והתמחה בייעוץ פנסיוני.

ייעוץ פנסיוני מהווה תחום מקצועי מובהק ורק סוכן פנסיוני עם ידע, מיומנויות, ניסיון וכלים מתאימים יוכל לתפור עבורכם מעטפת חיסכון פנסיוני מותאמת אישית. בשוק הקיים היום, שהינו עתיר אפשרויות להשקעה, שוק גלובלי סוער ומבלבל – אף משקיע לא יכול לנתח באופן נכון ומדויק את מצבו ולהסיק מסקנות נכונות וכדאיות. רק סוכן פנסיוני יוכל למפות את התמונה הכוללת, לבצע ניתוח אנליטי מדוייק, ולתת למשקיע המלצות שנתפרו אישית למידותיו, בהתאם למשתנים ומאפיינים רבים שלו, של מצבו ושל מצב השוק, בהתחשב בשאלות ומשתנים רבים מספור.

אדם ללא מומחיות – גם אם ינסה ללמוד היטב את עולם הפנסיה – לא יוכל להגיע לתוצאות מדויקות כמו סוכן פנסיוני מומחה. ובהקשר זה חשוב להבין- השקעה פנסיונית נכונה, מדויקת ומותאמת אישית היא ערובה להצלחה כלכלית, כשאין מקום לטעויות. כמו שכל החלטה נכונה משמעה רווח, כך, כל החלטה שגויה, משמעה הפסד והפסד גדול. במילים אחרות- השקעה וחיסכון לפנסיה על סמך תחושת בטן או “למידה עצמית” תגרור לרוב החלטות שגויות, והחלטות שגויות בתחום זה משמען הפסד של הרבה מאד כסף, וחבל.

בגלל הכדאיות הכלכלית

ייעוץ פנסיה הינו שירות הניתן בתשלום ורבים מרגישים כמוכם – ש”חבל על הכסף”, אבל לאור כל האמור ברור שחבל יהיה אם תוותרו על ייעוץ פנסיוני נחוץ. כשכל כך הרבה מוטל על הכף, ייעוץ פנסיוני מהווה השקעה משתלמת. אם תוותרו על שירותי ייעוץ פנסיוני תימנעו ממחיר קטן בטווח הקצר, אבל ייגבה מכם מחיר גדול בטווח הארוך. שלמו לסוכן פנסיוני בלי להסס, זה לא המקום לחסוך בו והתשלום עבור שירותיו רבי החשיבות מהווה השקעה משתלמת בהחלט בטווח הארוך, השקעה שבוודאות תחסוך לכם הפסדים ותניב לכם רווחים.

 

 

About nimrod

Check Also

האם כדאי לכם לבצע פתיחת חברה בע”מ?

פתיחת חברה בע”מ זה מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם כעל אופציה מידי פעם …